Európsky pohár mládeže Bratislava 2009

20090620_202128Vážení športoví priatelia, v tomto roku bola Bratislava centrom Európskej karatistickej mládeže, keď sa 20. júna 2009 v športovej hale na Pasienkoch konal Európsky pohár mládeže. Priblížme si na chvíľu atmosféru pred turnajom.

Je sobotné slnečné ráno. Zaparkujeme na parkovisku pred halou. Na okolitých autách pozorujeme nálepky, ktoré nám hovoria, že ich majitelia sú karatisti. Vstupujeme do vestibulu športovej haly a prechádzame popri stánkoch so športovými potrebami pre karatistov a pomaly začíname cítiť príjemný adrenalín, ktorý pozná len ten, kto už stál na tatami a bojoval o víťazstvo. Vchádzame do haly kde prebiehajú posledné prípravy a turnaj sa môže začať.

Náš klub Monarch karate nominoval na turnaj dvoch zástupcov, Davida Hajku a Tomáša Pupkaya. Obaja vzorne reprezentovali náš klub a posunuli latku úspechov o stupeň vyššie. David nastúpil do zápasu s obrovskou snahou a bolo na tatami cítiť jeho prevahu. Žial športové pravidlá nepovoľujú v žiackych kategóriách kontakt na tvár, a tak David ukončil svoje účinkovanie po prehre na body za kontakt na tvár. Tomáš bol úspešnejší a suverénnym spôsobom vyhral kategóriu, keď vo finále porazil svojho reprezentačného kolegu z Košíc a stal sa tak víťazom Európskeho pohára.

Obom chalanom a hlavne Tomášovi Pupkayovi touto cestou gratulujeme a držíme palce v ďalších bojoch na tatami.